http://zioladar.com.pl/miody-manuka-mgo

Krzew manuka jest rośliną wiecznie zieloną i miododajną. Z nektaru, zbieranego z tego krzewu przez pszczoły powstaje miód manuka. Posiada on wiele korzystnych właściwości mających bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka, pomaga wyleczyć z wielu chorób. Miody manuka wykorzystuje się do produkcji lekarstw, kosmetyków oraz żywności.

Skąd bierze się magiczna moc tego miodu? To dzięki naturalnego składnikowi zawartemu w nim, którego nazwa brzmi methylglyoxal. Im jego większe stężenie, tym lepsze działanie powoduje. Dzięki swoim właściwościom, miód manuka można przyrównać do antybiotyku, z tą różnicą, że nie serwuje on skutków ubocznych dla organizmu.

Miód manuka ma działanie przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, a także przeciwwirusowe. Niszczy i hamuje namnażanie się bakterii. Stosuje się go w chorobach przewodu pokarmowego, w zakażeniach pęcherza i dróg moczowych. Pomoże w nieżycie nosa i przy bólu gardła. Doskonale poradzi sobie też z trądzikiem i trudno gojącymi się ranami. Miód ten hamuje również rozwój bakterii gronkowca i paciorkowca, a także pałeczek okrężnicy i jelitowych. Podczas, gdy leki z apteki zawiodą, warto sięgnąć po miód manuka.

Miody manuka, jakie oferuje sklep ZiołaDar pochodzą z Nowej Zelandii i charakteryzują się silnymi właściwościami leczącymi.